JAK NASZE BABCIE RADZIŁY/ RADZĄ SOBIE Z PRZEZIĘBIENIEM ? TO MUSISZ WIEDZIEĆ

BABCINE SPOSOBY NA RADZENIE SOBIE Z PRZEZIĘBIENIEM

• Czosnek  zwycięzca  wśród leków i jest  wielokrotnie stosowany w profilaktyce i leczeniu poważnych chorób, takich jak grypa. Czosnek polecany jest przy infekcjach zatok, bólach gardła, grypie, przeziębieniach i dolegliwościach jelitowych. Aby w pełni wykorzystać jego właściwości zdrowotne, codziennie jedz  23 zmiażdżone surowe ząbki  czosnku.

 • Cebula, podobnie jak czosnek, zawiera allicynę, ale także fitoncydy, które są uwalniane podczas krojenia lub miażdżenia warzyw. Działa dobrze przy chorobach przewodu pokarmowego i nieżytach górnych dróg oddechowych. W tym drugim przypadku nie tylko hamuje  rozwój bakterii, ale także zwiększa produkcję śluzu i przywraca spontaniczne ruchy nabłonka dróg żółciowych. Leczy również zapalenie oskrzeli, kaszel, gorączkę i przeziębienia.

 • Imbir Dobrze sprawdza się w leczeniu infekcji bakteryjnych układu pokarmowego. Badania wykazują, że jest odporny na inne rzeczy, salmonella, listeria i inne, dlatego  do sushi i owoców morza dodaje się imbir. Jednak dobrze radzi sobie również z przeziębieniami, migrenami i skurczami menstruacyjnymi.

TWOJA BABCIA MIAŁA TO W DOMU – TY TEŻ MUSISZ!

• Bazylia Olejek eteryczny z bazylii ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne oraz eliminuje  pasożyty. Napar z liści bazylii zaleca się leczyć niestrawność i utratę apetytu, a także leczyć wzdęcia i ból gardła. Kompresory pomagają leczyć migreny. Przeciwwskazaniami są ciąża i laktacja. Dzieci również nie powinny używać bazylii.

PRZYPRAWY TO KLUCZ !

 • Oregano Olejek z oregano jest tak samo skuteczny przeciwko grzybom i bakteriom jak tradycyjne antybiotyki streptomycyna, penicylina i wankomycyna. Wszystko dzięki substancjom zwanym karwakrolem i tymolem, które mają właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwpasożytnicze. Pamiętaj nie przekraczaj dopuszczalnego  dziennego  dawkowania  olejku, czyli ok. 10 kropli. Może prowadzić do sterylizacji jelit i należy  przyjmować go  z probiotykami.

 • Kurkuma Bardzo popularna przyprawa znana  od dawna. W medycynie ceniony jest za pikantne i gorzkie kurkuminoidy, olejki eteryczne zawierające zingiberol i tumeron, minerały i witaminy. Kurkuma ma właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe, a jej olejek eteryczny zwalcza wiele bakterii, wirusów i grzybów. Świeżą kurkumę można również z powodzeniem dodać do ciepłej herbaty zimą.

Te i wiele innych przypraw wprowadź do swojej diety na co dzień a przy wyjeździe na weekend korzystaj z opcji all inclusive by poznać więcej zdrowych smaków i nie ograniczaj się do pizzy i zapiekanek.

OPRÓCZ LEKÓW NASZE BABCIE RADZĄ!

• Jod Jod jest również uwalniany z morza do powietrza i  na ląd,  w największej ilości w zasięgu do 300 metrów od brzegu. Dlatego spacer po plaży jest tak cenny, a weekend na morzem korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Oczywiście jod jest również wchłaniany przez skórę podczas kąpieli. Poza sezonem hotele oferują kurorty plażowe lub różne pakiety nadmorskie

 • Uśmiech wyzwala wydzielanie serotoniny i endorfin, naturalnych środków przeciwbólowych. Jest to również ściśle związane ze spadkiem hormonów stresu, takich jak dopamina i adrenalina. Oznacza to, że życie z uśmiechem na twarzy jest lepsze, szczęśliwsze, szczęśliwsze. Dbaj o swój uśmiech wybierz spa nad morzem b się zrelaksować i ciesz się życiem z rodziną.