Rozrywki dla nastolatka na wspólnych wakacjach z rodziną

Gdy wybierasz rodzinny hotel nad morzem, skupiasz się na kilku kluczowych kwestiach:

  1. Po pierwsze, czy obiekt zapewnia pełne wyżywienie.
  2. Po drugie, czy dorośli będą mieli możliwość beztroskiego wylegiwania się przy basenie.
  3. Po trzecie, czy Twój kilku latek będzie miał zapewnioną wystarczającą ilość atrakcji, by wieczorem smacznie spać.

Zauważ, że niespecjalnie skupiasz się na tym, jak czas będzie spędzało Twoje nastoletnie dziecko. Ot, jak to podrostek: posiedzi trochę w basenie, a potem pewnie poleży na leżaku, cały czas z telefonem w dłoni, przeglądając portale społecznościowe. I tak przez cały wyjazd.

Jeśli wydaje Ci się, że „nastolatki już tak mają” – wiedz, że jesteś w błędzie. Być może ta pasywna, wycofana postawa wynika nie z wieku, a z braku propozycji. Bo powiedzmy sobie szczerze: tańce z klaunami, czytanie bajek czy zajęcia plastyczne to dobra zabawa dla młodszego dziecka.

Hotele rodzinne swoją ofertę kierują przede wszystkim do rodzin z małymi dziećmi. Sale zabaw i animacje są często dostosowane do potrzeb kilkulatków, przedszkolaków oraz dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. Starsze dzieci i młodzież to niestety bardzo często całkowicie ignorowana grupa, której hotele nie są w stanie zaproponować żadnych ciekawych aktywności. Dlaczego tak się dzieje? Jaka oferta spełni oczekiwania dzieci w każdym wieku?

Fakty i mity o wakacjach z nastolatkiem:

  1. Młodzieży nie trzeba aktywizować, bo organizują się sami – błąd! Nastolatkowi tak samo należy się kilka ciekawych alternatyw na spędzenie wolnego czasu.
  2. W pewnym wieku dzieci wolą spędzać czas same lub w gronie znajomych – błąd! To oczywiste, że środowisko rówieśnicze staje się o wiele ważniejsze, gdy dziecko zaczyna dorastać, ale czas spędzony z rodziną również jest ważny i wartościowy.
  3. Młodzi ludzie są zainteresowani tylko portalami społecznościowymi – błąd! Często po prostu nikt nie składa im ciekawszych propozycji na spędzenie czasu!

Starsze dzieci i nastolatkowie to dość wymagająca grupa. Z jednej strony są jeszcze dziećmi, z drugiej – chcą być traktowani jak dorośli i typowo „dziecięce” rozrywki na pewno ich nie zainteresują. Atrakcje dla nich muszą być starannie przemyślane i wyważone, aby faktycznie spotkały się z zainteresowaniem. Niemniej choć stworzenie odpowiedniej propozycji może być trudne, na pewno nie jest niemożliwe!

Postaw na sport!

Ruch na świeżym powietrzu to doskonała propozycja dla każdego. Oczywiście, w czasie wakacji w hotelu z Aquaparkiem zarówno Ty, jak i Twoja nastoletnia latorośl większość czasu spędzicie na basenie, ale aby ten czas urozmaicić, warto upewnić się, że nie zabraknie aktywności, w których młodzież chętnie weźmie udział. Mogą to być na przykład ciekawe zajęcia, takie jak aerobik w wodzie lub aquadance. Nie powinno też zabraknąć możliwości wypożyczania rowerów i sprzętu sportowego, a także boisk oraz kortów. A może uda się zwerbować całą młodzieżową drużynę piłkarską i rozegrać mecz „nastolatkowie kontra dorośli”?

Imprezy muzyczne

  Młodzież uwielbia muzykę, taniec i festiwalowy klimat – pamiętaj o tym, planując wakacje! Oczywiście nie musisz dostosowywać się do kalendarza koncertów; zamiast tego wybierz hotel, w którym muzyka taneczna gra nieprzerwanie. Dla tych, którzy chcieliby doszlifować umiejętności taneczne, na pewno pojawią się także kursy z profesjonalnymi tancerzami. Nastolatkowie są stworzeniami wyjątkowo stadnymi, więc nawet jeśli nie wybierasz się na wczasy w pokaźnym gronie znajomych z dziećmi w podobnym wieku, Twój podopieczny z pewnością szybko znajdzie sobie towarzystwo. Dobrze byłoby, gdyby spędzanie czasu z nowymi znajomymi nie musiało ograniczać się do spacerów, basenu i plażowania, bo w końcu zrobi się… nudno.

Młodzi ludzie z pewnością docenią możliwość skorzystania z takich rozrywek jak bilard lub kręgielnia! Choć może się wydawać, że są to bardziej „dorosłe” rozrywki, zapewniamy, że będą bawić się na nich doskonale. Tego rodzaju rozrywek nie znajdziesz w pierwszym lepszym hotelu nad morzem, więc jeśli chcesz mieć gwarancję szerokiej gamy rozrywek do wyboru, postaw na wakacje All Inclusive w Polsce lub za granicą.